Chiller temizleme kimyasalı

Chiller temizleme kimyasalı

Chiller Temizleme Kimyasalı  CHİLLER’lerde zamanla oluşmuş kireçleri temizlemede kullanılmaktadır. Su içerisinden gelen kireç; bakım yapılmaz ise veya doğru kimyasallar kullanılmazsa zamanla chiller’in iç yüzeyini kaplar. Bu kirlenmeler zamanla zarar vermekte ve Chiller fonksiyonunu göremez hale gelmektedir. Bu kirlenmelerin zarar vermemesi için kirecin temizlenmesi gerekmektedir. Daha sonra ise periyodik chiller kireç ve korozyon önleyici PROEES kullanılarak kireç oluşumunun engellenmesi gerekmektedir.

Chiller Temizleme Kimyasalı Proees Kullanım Faydaları

CHİLLER’in temizlenmesi soğutma/enerji dengesini sağlayacak ve verimi artıracaktır.

Sisteminizde oluşmuş kireç ve korozyonun kimyasal yolla temizlenmesi kurum bütçesi ve dolayısıyla % 30 ‘a varan yakıt tasarrufu sağlayacaktır.

Sistemin bakımının yapılması ilerleyen aşamalarda ağır maliyetleri ortadan kaldıracaktır.

Suyun oluşturduğu kireç ve korozyon soğutma sistemine zarar verir. Bu oluşumları önlemek için PROEES kireç ve korozyon önleyici kullanılması şarttır. Endüstriyel alanda faaliyet gösteren işletmelerin, üretim hatlarında ihtiyaç duydukları soğutma suyunu sağlayan ve ortam havasının şartlandırılmasında kullanılan Chiller gruplarının kireç korozyon oluşumlarından etkilenmemesi, büyük yatırımların zarar görüp yüksek bakım onarım maliyetleri getirmemesi için PROEES CHİLLER temizleyici ve PROEES KOROZYON önleyici kullanılması tavsiye edilir.

Chiller kireç ve pas temizleme kimyasalı kullanım talimatı

Kullanım miktarı; toplam sistem hacmi ve korozyon, kireç ve pas miktarına göre tespit edilir. Chiller temizleyici PROEES hesaplanan miktarda temizlenecek sisteme ilave edilir.3-4 saat sirkülasyon yapılır .Daha sonra sistemdeki tüm su boşaltılır. Sisteme yeniden su alınır ve 2 saat sirkülasyon yapılarak tekrar boşaltılarak Sistem yıkanır. Sisteme tekrar su alınır ve koruyucu kimyasal (kireç ve korozyon önleyici PROEES) ilave edilerek işlem sonlandırılır. Temizleme işlemi 40-50 °C  sıcaklıkta daha etkilidir.

Chiller’de Oluşabilecek Problemler 

Sisteminizde oluşan kireç tabakası başta ısı transferini engelleyerek gereğinden fazla enerji yakmanıza neden olacaktır.

Kireçlenme nedeniyle daralan boru çapları sıcak suyun devir daim hızını keserek sistemde basınç oluşmasına ve pompaların sık-sık arıza vermesine neden olacaktır.

Kireçlenmeler ısı transferini engellediğinden yeterli verim alınabilmesi için kazanlar yüksek derecede yakılacağından metal tavlanması nedeniyle kazanların kullanım ömürleri ciddi derecede düşecektir.

Kireçlenen ve tıkanan sistemlerin ısrarla kullanılması zaman-zaman Basın ve Yayın kuruluşlarından üzülerek öğrendiğimiz basınca dayalı kazan patlamaları gibi hayati riskler doğurabilecektir.

CHİLLER KİREÇ TEMİZLEME KİMYASALI PROEES AMBALAJ ÇEŞİTLERİ

MECKİM Chiller kireç ve pas Temizleme Kimyasalı PROEES   30 litre olarak satışa sunulmaktadır.

CHİLLER KİREÇ VE PAS TEMİZLEME KİMYASALI PROEES SIKÇA SORULAN SORULAR;

*CHİLLER kireç ve pas  temizleme kimyasalı siparişi verdim kaç günde elime ulaşır;

Hafta içi hergün saat 13.00’ye kadar verilen siparişleriniz aynı gün kargoya verilir.Hafta sonu (Cumartesi) günleri ise saat 10.00’a kadar verilen siparişleriniz kargoya teslim edilir ve Yurtiçi Kargo güvencesi ve sürati ile mesafeye göre maksimum 3 iş gününde sizlere teslim edilir.

*Kargo veya Nakliye hangi İl ve İlçeler için geçerlidir;

ADANA,ADIYAMAN,AFYONKARAHİSAR,AĞRI,AMASYA,ANKARA,ANTALYA,ARTVİN,AYDIN,BALIKESİR, BİLECİK,BİNGÖL,BİTLİS,BOLU,BURDUR,BURSA,ÇANAKKALE,ÇANKIRI,ÇORUM,DENİZLİ,DİYARBAKIR, EDİRNE,ELAZIĞ,ERZİNCAN,ERZURUM,ESKİŞEHİR,GAZİANTEP,GİRESUN,GÜMÜŞHANE,HAKKARİ,HATAY, ISPARTA,İÇEL(MERSİN),İSTANBUL,İZMİR,KARS,KASTAMONU,KAYSERİ,KIRKLARELİ,KIRŞEHİR,KOCAELİ, KONYA,KÜTAHYA,MALATYA,MANİSA,KAHRAMANMARAŞ,MARDİN,MUĞLA,MUŞ,NEVŞEHİR,NİĞDE, ORDU,RİZE,SAKARYA,SAMSUN,SİİRT,SİNOP,SİVAS,TEKİRDAĞ,TOKAT,TRABZON,TUNCELİ,ŞANLIURFA, UŞAK,VAN,YOZGAT,ZONGULDAK,AKSARAY,BAYBURT,KARAMAN,KIRIKKALE,BATMAN,ŞIRNAK,BARTIN, ARDAHAN,IĞDIR,YALOVA,KARABÜK,KİLİS,OSMANİYE,DÜZCE,ADALAR,ARNAVUTKÖY,ATAŞEHİR,AVCILAR, BAĞCILAR,BAHÇELİEVLER,BAKIRKÖY,BAŞAKŞEHİR,BAYRAMPAŞA,BEŞİKTAŞ,BEYKOZ,BEYLİKDÜZÜ, BEYOĞLU,BÜYÜKÇEKMECE,ÇATALCA,ÇEKMEKÖY,ESENLER,ESENYURT,EYÜPSULTAN,FATİH, GAZİOSMANPAŞA,GÜNGÖREN,KADIKÖY,KAĞITHANE,KARTAL,KÜÇÜKÇEKMECE,MALTEPE,PENDİK, SANCAKTEPE,SARIYER,SİLİVRİ,SULTANBEYLİ,SULTANGAZİ,ŞİLE,ŞİŞLİ,TUZLA,ÜMRANİYE,ÜSKÜDAR, ZEYTİNBURNU.

Diğer Ürünlerimiz için —->

 

Bir cevap yazın