Kombi Petek Koruyucu 30Litre

Proees Kombi Petek Koruyucu

Kombi, panel radyatör ve boru hatları, merkezi ısıtma sistemleri ve yerden ısıtma sistemlerinde kullanılır.

HEMEN SATIN AL

Kombi Radyatör Ve Tesisat Koruyucu Proees

Proees petek ve tesisat koruma kimyasalı yalnızca kombi ve panel radyatör içerisinde kullanılması için üretilmemiştir. Aşağıdaki kullanım alanlarında belirtilen ısıtma sistemlerinde yapılan testlerle amacına yönelik, tümüne uygun olarak formüle edilmiştir. Sadece profesyonel kullanıma uygundur.

Suyun içerisindeki ağır moleküllerin, ısı transferini olumsuz etkileyen kireç, pas ve tortuya dönüşmesini engeller. Bakteri oluşumundan doğan kötü kokuları engeller. Proees kombi, radyatör ve tesisat koruyucu sisteme konulup kaldığı süre içerisinde -17 dereceye kadar donmayı engeller. Belli bir süre sistemin kapatılması gerektiğinde bu durum önem kazanmaktadır. Temizlenmiş sistemlerde yada yeni tesisatlarda durulama gerektirmeden direkt uygulanır. Asit içermez. Tamamen organiktir.

Tüm sistemlerin ısı verimini % 30 seviyelerine kadar arttırır. Doğalgaz tesisatlarında % 20 seviyelerine kadar yakıt tasarrufu sağlar. Isıtma sistemlerine ve sistem içerisinde bulunan metal, plastik, pirinç, kauçuk ve alüminyum parçaların yüzeylerine zarar vermez. Tesisatların kullanım ömürlerini uzatır ve pahalı bakım maliyetlerinin önüne geçer. Kullanımı kolaydır. Kokusuzdur.

kombi koruyucu 5lt 1lt

Sistem içerisine eklenecek ürün miktarı daire metrekaresine göre belirlenir. 80 – 120 metrekare arası 500 ml, 120 – 240 metrekare arası 1 litre proees tavsiye edilir.

Uygulama
Öncesinde Proees petek temizleme kimyasalı ile temizlenmiş tesisata uygulanabileceği gibi sadece verim arttırmak amacıyla da kullanılabilir. Sistemdeki su sıcak yada soğuk fark etmeksizin uygun yerler olan havlupan yada filtreden koruma kimyasalı eklenir.

merkezi sistem koruyucu 30lt

Kullanılacak ürün miktarı bina tesisatının toplam su hacmine göre belirlenir. Ürün siparişi verilmeden bu hesaplamanın yapılması gerekir. Kullanım miktarı hesaplama için lütfen bize ulaşınız.

Uygulama
Öncesinde Proees petek temizleme kimyasalı ile temizlenmiş olan sistemdeki kullanım suyuna hesaplanan miktarda koruyucu eklenir.

yerden ısıtma koruyucu 1 lt

Proees koruyucunun kullanım miktarı kombi ve radyatör temizliğinde olduğu gibi yerden ısıtma sisteminde de daire metrekaresine göre belirlenir. 80 – 120 metrekare arası 500 ml, 120 – 240 metrekare arası 1 litre kullanımı tavsiye edilir.

Uygulama
Kullanılacak olan miktarda ürün banyoda varsa havlupandan yada filtreden sistem suyuna ilave edilir.

MECKİM Kombi Petek Koruyucu PROEES 1 litre / 5 litre / 1 litre x 12 Adet / 20 litre olmak üzere özel ambalaj şekilleri ile sunulmaktadır.

Güneş ışığına maruz bırakmayınız. Kuru serin ve havalandırmalı yerde muhafaza ediniz. 20 litrelik bidonları üst üste 2 sıradan fazla istiflemeyiniz. Kolileri 4 sıradan fazla istiflemeyiniz. 5 litrelik ve 1 litrelik ambalajları üst üste istiflemeyiniz. Ambalaj üzerinde belirtilen güvenlik ekipmanlarını kullanınız. Ambalajın ağzını kapalı tutunuz. Başka kimyasallar ile karıştırmayınız.

Kombi tesisatları ve merkezi ısıtma tesisatlarında 2 mm kireç % 5 – 7 arası fazla yakıt sarfiyatına neden olur. Kireç yapıştığı yüzeyde ciddi derecede korozyona neden olarak sistemde kısa sürede çürüme oluşturur. Kireç oluşan sistemlerin temizlenerek koruma altına alınması gerekmektedir. Kombi radyatör ve tesisat koruyucu Proees kullanmak, çalışan sistemin verimini korumasını sağlar.