Soğutma Kulesi Temizleyici
Soğutma Kulesi Temizleyici 30Litre

Proees Soğutma Kulesi Temizleyici

Proees soğutma kulesi temizleyici kullanımı kireç, pas ve korozyonu temizleyerek ısı ve enerji dengesini sağlayıp sistem verimini arttırır. Kullanım ömrünü uzatır.

HEMEN SATIN AL

Soğutma Kulesi Kireç Pas Ve Korozyon Temizleyici

Sistem içerisinde zamanla oluşan kireç, korozyon, pas ve tortuların güvenli bir şekilde temizlenmesini sağlar. İçerisindeki koruyucu inhibitörler sayesinde metale ve bakıra zarar vermez. Temizleme işlemi 2 – 4 saat arası sürer. Gerek lokal gerekse tüm sistem temizlenerek makinaların soğutma işlemi verimli düzeye gelir. 

Soğutma kulesinin temizlenmesi ısı ve enerji dengesini sağlayarak verimi arttırır. Kireci tutunmuş olduğu plastik, metal ve bakır yüzeylerden iyonize ederek derinlemesine temizlik yapar. Sisteminizde oluşmuş kireç, pas ve korozyonun Proees ile temizlenmesi % 30 ‘a varan enerji tasarrufu sağlayarak kurum bütçesine katkıda bulunur. Sistem bakımlarının düzenli yapılması ilerleyen aşamalarda ağır maliyetleri ortadan kaldıracaktır.

Soğutma kulesinin su kapasitesi düşük ölçekli ise temizliğe başlamadan önce kireç artıklarının sisteme tekrar gitmemesi için suyun birkaç defa sisteme doldurulup boşaltılması önerilir. Ayrıca makinelerin su bağlantı yerlerindeki vanalarda filtrenin olup olmadığı kontrol edilmelidir. Genelde bu tür enjeksiyon ve su ile çalışan makinelerde filtre olmasına karşın temizleme işlemine başlamadan kontrol edilmesi daha uygun olur.
Kullanım miktarı hesaplama; Ana kule ile beraber sistem temizlerken kulenin alt kısmındaki sisteme giden sudaki borunun biraz üst kısmına geçecek kadar su seviyesi indirilir. Bunun nedeni ürün maliyetini düşürmektir. Sistemdeki su indirildikten sonra borulardaki, makinelerin içindeki ve kule içindeki tahmini su miktarının % 10’u kadar Proees soğutma kulesi temizleyici olacak şekilde belirlenir. Örneğin; 1000 kg suya 100 kg Proees. Hesaplanan miktar makineler kapatılmadan sisteme verilerek 2 – 4 saat arası sirkülasyon işlemi yapılır. Sistem temizlenirken kireçten dolayı köpürmenin olması olağandır. Süre bitiminde sistem boşaltılıp temiz su ile doldurulur 2 – 4 saat arası sirkülasyon işlemi durulamak için tekrarlanır ve ardından tekrar boşaltılır. Son olarak sisteme temiz su verilerek sistemin kireç ve korozyona uğramasını önlemek için düzenli olarak soğutma kulesi kireç ve korozyon önleyici PROEES ürünümüzün kullanılması tavsiye edilir.

Lokal temizlik ise makinelerin tek tek temizlenme işlemidir. Lokal temizlikte önce makineler temizlenir daha sonra ana sistemle bağlantısı olan vanalar kapatılarak ana sistem temizlenir. Bu işlem biraz daha meşakkatli bir işlemdir. Ana kule ile beraber tüm sistemin temizliği daha kolaydır, ayrıca makinelerin çalışması engellenmeden temizleme yapılır.

MECKİM Soğutma kulesi temizleme kimyasalı PROEES 25 kg olarak sunulmaktadır.

Güneş ışığına maruz bırakmayınız. Kuru serin ve havalandırmalı yerde muhafaza ediniz. Üst üste 2 sıradan fazla istiflemeyiniz.

Soğutma kulelerinde 2 mm kireç % 5 – 7 arası fazla yakıt sarfiyatına neden olur. Kireç yapıştığı yüzeyde ciddi derecede korozyona neden olarak sistemde kısa sürede çürüme oluşturur. Kireç oluşan sistemlerin temizlenerek koruma altına alınması gerekmektedir. Proees soğutma kulesi kireç, pas ve korozyon temizleyici kullanmak, çalışan sistemin verimini korumasını sağlar.