PROEES ENDÜSTRİYEL KİREÇ VE PAS SÖKÜCÜ

Proees Endüstriyel Kireç Pas Sökücü Genel kulanım alanlarına göre üretilmiş bir ürün değildir. Daha çok spesifik kullanım alanlarına göre değişkenlik gösteren formülasyonu vardır. Laktik asit içerikli endüstriyel  kireç sökücü üründür.

Endüstriyel Kireç Pas Sökücü PROEES Nedir

Endüstriyel kireç sökücü PROEES su ile seyreltilip çoğaltılabilen kireç sökücü tipidir.

Tüm kireçli ortamlarda kullanıma uygun olarak tasarlanmış kireç sökücü, pas sökücü, yağ sökücü ve yosun sökücü olarak kullanıma sunulmuştur.

Asidik ürün grubundadır. Kullanılacak sistemlere göre ve su ve sistem içerisindeki kireç yoğunluğuna göre seyreltilebilen kireç sökücü ürünümüzdür.

Soğutma ve ısıtma sistemleri, buhar kazanları, beton mikserleri, inşaat sanayi, suyun geçtiği yüzeylerde oluşan kireç, yosun, pas, ve tortuları normal temizleyicilerle temizlenemeyen yerlerde kullanılır.

İçerdiği inhibitörler sayesinde alüminyum, bakır, pirinç, metal, plastik aksamlarda güvenle kullanılır.

Galvaniz borularda kullanılması tavsiye edilmez.

Endüstriyel Kireç Pas Sökücü Kullanım Şekli

Endüstriyel Kireç Sökücü Proees ortalama 1/10 oranında su ile seyreltilerek kullanılır. Fırça, bez, püskürtücü veya daldırma yöntemleriyle uygulanır. Kireç ve tortular yüzeyden çözülünce derhal durulamaya geçilir. Isıtma ve soğutma sistemlerinde ph 1-2 arasında tutularak ve mümkünse çözelti sıcaklığı 60C a kadar çıkartılarak ve sirkülasyon sistemiyle temizlik gerçekleştirilir. Ortalama 2 ila 4 saat arasında siskülasyon yapılmış sistem boşaltılır ve durulama işlemi 1 ila  2 saat arasında gerçekleştirilir. Temizliği yapılmış sisteme hesaplanan miktarda Proees konsantre kireç ve korozyon önleyici ilave edilmesini tavsiye ederiz.

Depolama ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneş ışığına maruz bırakmayın.

Kuru serin ve havalandırmalı yerde muhafaza ediniz.

Başka Kimyasallar ile karıştırmayınız.

Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.

El yüz ve cilde temasında bol su ile durulayınız.

Geçmemesi dışında en yakın sağlık kuruluşuna baş vurunuz.

Endüstriyel Kireç Sökücü Proees Ambalaj Çeşitleri

 MECKİM Endüstriyel Kireç Sökücü Kimyasal PROEES 30litre olarak satışa sunulmaktadır.

Kireç Neden Oluşur

Su içerisinde bulunan Kalsiyum ( kalsiyum karbonat, CaCO3 ), Magnezyum ( magnezyum karbonat MgCO3 ) sıcak soğuk dengesi bozulduğu anda belli ısılarda kristalize olması ile Kireç oluşumu meydana gelir.