Enjeksiyon mil kovan vida temizleyici

Enjeksiyon mil kovan vida ocak temizleyici VİCOTECH Renk değişimi yaparken, mil ve kovanın içerisinde biriken karbonu (siyah leke) ve değiştirilmek istenen rengin kolayca temizlenmesini sağlamak üzere geliştirilmiş aşındırıcı olmayan GRANÜL formda bir üründür.

Enjeksiyon mil kovan ocak temizleyici VİCOTECH kullanım amacı;

Özellikle tüketici ürünlerinde, renk ve dış görünümün önemi aşikârdır. Günümüzde birçok tesis, renk değişimini yaparken şu prosedürü uygulamakta; renklendirici (masterbatch) kesilir, natürel ham madde beslenir, bir müddet fireli ürün üretimi yapılır, çıkan ürün natürel renge dönünce yeni renk renklendirici (masterbatch) beslenir. Bu işlemdeki yanlışları görebiliyor musunuz? Natürel ham madde beslenirken kaybedilen zaman, işçilik ve ham madde israfı. Üstelik bu yöntem renk değişiminde bir garanti değil. Çünkü renk değişiminden saatler sonra bile, üretimde, ara ara eski rengin bıraktığı lekeler, fireli üretime neden olabiliyor. Fireli ürünler kırıcıya besleniyor. Bu da daha fazla işçilik ve enerji anlamına geliyor. Üstelik geri dönüştürülen bu çapaklar fiziksel özelliklerini kısmen kaybettiği için, ürünün kalitesini düşürebiliyor.

Mil kovan vida temizleyici VİCOTECH ile sunulan çözüm;

Yapılan araştırmalara göre, renk değişimi sırasında Mil ve kovan temizleyicisi kullanmak fireli üretimi %90 oranında azaltırken,  bu oran, ham madde fiyatları yükseldikçe daha da artıyor.

Mil-kovan temizleyicilerin kullanımı şu şeklide gerçekleşiyor. Renk değişimi istendiğinde renklendirici kesiliyor, Mil geri çekilerek kusturuluyor ve akabinde temizleyici ürün (Vicotech) besleniyor. Temizleyici ürün (Vicotech) kusturulduktan sonra, makine yeni üretime hazır hale geliyor. Ayrıca üretimde düzenli olarak Vicotech kullanmak, karbon noktaları (siyah lekeleri) elemine ederken, mil ve kovanın ömrünü de uzatıyor. Enjeksiyon makinası uzun süreli kapatılmadan önce, bir defa temizleyici ile kusturulması öneriliyoruz.

Mil kovan ocak temizleyici VİCOTECH özellikleri;

Renk değişiminde kullanılan ortalama ham madde miktarı: Vicotech (temizleyici) ile %94 tasarruf sağlanır.

Ortalama temizleme maliyeti: Vicotech ile %76 azalır.

Enerji tasarrufu da sağlamaktadır.

Ham madde fiyatları arttıkça, ortalama tasarruf da artmaktadır.

Gıda temasında ve gıda saklama kaplarında güvenle kullanılır, 

Mil Kovan Vida temizleyici VİCOTECH granül formundadır, uygulaması çok kolaydır.

Doğa ve çevre dostudur. Koku ve gaz çıkarmaz. İnsan sağlığına etkisi yoktur.

Makine içinde yeralan plastiklerin ve masterbatchlerin polimer zincirlerini kırarak, vida – kovan ve sıcak yolluktan kolayca uzaklaştırılmasını sağlar.

VİCOTECH konsantre olarak da sunulmaktadır.

TÜM HAMMADDELER İLE UYUMLUDUR.

Enjeksiyon mil kovan vida temizleyici VİCOTECH kullanımı;

Ocak grubunun temizlenmesi istenen malzeme ile tam dolu olmasını önemle dikkat edin. Bu sayede MİL KOVAN temizleyici VİCOTECH temizlenecek malzemenin daha etkin biçimde uzaklaştırılmasını sağlayacaktır.

Meme sıcaklığını normalden 20 – 40 C yukarı çıkarın.

Tüm bölgeleri, malzeme haznesi, mikser, filtreleri kuru bezle ya da hava ile temizleyin.

Malzeme haznesine makinenizin 1/4 enjeksiyon miktarı (kovan kapasitesi) kadar VİCOTECH 3/4 oranında hammadde ilave edip koyun. Daha fazla miktar fayda sağlamayacaktır.

200 tondan büyük kapama gücündeki makinelerde enjeksiyon miktarını izin verilen maksimum değerin %10 alt değerine uygulayın.

Enjeksiyon prosesini başlatın.

VİCOTECH enjeksiyon memesinden beyaz renkte ve köpürerek gelmeye başladığında enjeksiyonu işlemini durdurun.

İçeriğindeki köpürme ajanları ile makinenin kovan ve vidasındaki tüm siyah noktaları söküp alan VİCOTECH , geleneksel mekanik temizleme yapan rakip ürünlerin ulaşamayacağı tüm dip ve kör noktaları temizleyecektir.

Yeni malzemenizi makinenizin haznesine doldurunuz. Bu işlem için VİCOTECH’İN hazneden boşalmasını beklemeyin.

VİCOTECH malzemenin tamamen makineden çıkması için 4-5 enjeksiyon baskısı yapın. Bu sırada makine içinde birikmiş olan tüm kirliğin çıktığını göreceksiniz. Sonradan ilave ettiğiniz malzemenizin enjeksiyon memesinden geldiğine emin olun.

Enjeksiyon set değerlerine dönün ve işinize kaldığınız yerden devam edin.

Karbür kaplı vidalarda, vidanın sökülüp manuel temizlik yapılmasını takiben kovan temizliğinin yapılmasını tavsiye deriz.

Makinenin kapatılmadan önce VİCOTECH ile temizlik yapılması vida ve kovan ömrünü uzatacaktır.  Siyah noktaların oluşması önlenecektir.

Makine kapatmalarında VİCOTECH malzemenin makine içinde kalması makine açıldığında kolay ve güvenli çalıştırmaya yardımcı olacaktır.

Enjeksiyon mil kovan vida ocak temizleyici VİCOTECH ambalaj çeşitleri;

     MECKİM Mil kovan vida ocak temizleyici VİCOTECH 20 KG’lık  özel ambalajı ile satışa sunulmaktadır.

Enjeksiyon mil kovan vida ocak temizleyici VİCOTECH hakkında sıkça sorulan sorular;

*Mil kovan temizleyici VİCOTECH siparişi verdim kaç günde elime ulaşır;

        Mil kovan vida ocak temizleyici VİCOTECH hafta içi her gün saat 13.00’ye kadar verilen siparişleriniz aynı gün kargoya verilir. Hafta sonu (Cumartesi) günleri ise saat 10.00’a kadar verilen siparişleriniz kargoya teslim edilir ve Yurtiçi Kargo güvencesi ve sürati ile mesafeye göre maksimum 3 iş gününde sizlere teslim edilir.

*Kargo veya Nakliye hangi İl ve İlçeler için geçerlidir;

ADANA,ADIYAMAN,AFYONKARAHİSAR,AĞRI,AMASYA,ANKARA,ANTALYA,ARTVİN,AYDIN,BALIKESİR, BİLECİK,BİNGÖL,BİTLİS,BOLU,BURDUR,BURSA,ÇANAKKALE,ÇANKIRI,ÇORUM,DENİZLİ,DİYARBAKIR, EDİRNE,ELAZIĞ,ERZİNCAN,ERZURUM,ESKİŞEHİR,GAZİANTEP, GİRESUN,GÜMÜŞHANE,HAKKARİ,HATAY, ISPARTA,İÇEL(MERSİN),İSTANBUL,İZMİR,KARS,KASTAMONU,KAYSERİ,KIRKLARELİ,KIRŞEHİR,KOCAELİ, KONYA,KÜTAHYA,MALATYA,MANİSA,KAHRAMANMARAŞ,MARDİN,MUĞLA,MUŞ,NEVŞEHİR,NİĞDE, ORDU,RİZE,SAKARYA,SAMSUN,SİİRT,SİNOP,SİVAS,TEKİRDAĞ,TOKAT,TRABZON,TUNCELİ,ŞANLIURFA, UŞAK,VAN,YOZGAT,ZONGULDAK,AKSARAY,BAYBURT,KARAMAN,KIRIKKALE,BATMAN,ŞIRNAK,BARTIN, ARDAHAN,IĞDIR,YALOVA,KARABÜK,KİLİS,OSMANİYE,DÜZCE,ADALAR,ARNAVUTKÖY,ATAŞEHİR,AVCILAR, BAĞCILAR,BAHÇELİEVLER,BAKIRKÖY,BAŞAKŞEHİR,BAYRAMPAŞA,BEŞİKTAŞ,BEYKOZ,BEYLİKDÜZÜ, BEYOĞLU,BÜYÜKÇEKMECE,ÇATALCA,ÇEKMEKÖY,ESENLER,ESENYURT,EYÜPSULTAN,FATİH, GAZİOSMANPAŞA,GÜNGÖREN,KADIKÖY,KAĞITHANE,KARTAL,KÜÇÜKÇEKMECE,MALTEPE,PENDİK, SANCAKTEPE,SARIYER,SİLİVRİ,SULTANBEYLİ,SULTANGAZİ,ŞİLE,ŞİŞLİ,TUZLA,ÜMRANİYE,ÜSKÜDAR, ZEYTİNBURNU.

 

Bir cevap yazın